Nové tahače Case IH Quadtrac CVX

Na veletrh Agritechnica připravuje značka Case IH také velmi zajímavou novinku. Modelová řada tahačů Quadtrac s převodovkou Powershift a systémem řízení produktivity APM bude posílena trojicí nových typů Quadtrac CVX. Jedná se o světově unikátní spojení technologie čtyřpásového traktoru se zlamovacím řízením a plynulého pojezdu CVX.

Pohon CVXDrive u modelů Quadtrac 470, 500 a 540 přináší následující přednosti: zjednodušené ovládání, rychlejší akceleraci na požadovanou úroveň rychlosti, snížení únavy řidiče, pohon pojezdu má plný výkon k dispozici i při nízkých rychlostech stejně jako skutečnost, že i plný výkon hydraulického systému je k dispozici při pomalých rychlostech. Tahače také mají sníženou spotřebu paliva.

Traktor Quadtrac 540 CVX má maximální výkon 613 k a jedná se tedy o nejvýkonnější traktor s plynulým pojezdem. I přes hmotnost více než 25 t tyto traktory plynule zrychlují z 0 až na 40 km/h. Poté udržují zvolenou rychlost anebo nastavené otáčky motoru, podle toho, co si řidič zvolí. Systém APM přitom automaticky udržuje otáčky motoru a management převodovky v optimálním poměru.

Zdrojem výkonu je elektronicky řízený šestiválcový motor Cursor 13 značky FPT se zdvihovým objemem 12,9 l. U dvou menších modelů Quadtrac 470 a 500 se o plnění válců stará jednostupňové přeplňování, zatímco Quadtrac 540 CVX má motor s dvoustupňovým přeplňováním. Menší turbodmychadlo slouží pro lepší odezvu motoru v nižších otáčkách, zatímco druhé větší zodpovídá za řádný rozvoj výkonu v otáčkách vyšších. Každé turbodmychadlo má vlastní systém chlazení.

S traktory Case IH Quadtrac CVX může tento výrobce oslovit i jiné zákazníky, než ty, kteří požadují tahač pro těžké polní práce.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *