Novinka v oblasti kompaktních traktorů

Soutěž Traktor roku, zkráceně TOTY , je pro výrobce těchto strojů stále prestižnější. Velký význam jí přikládá i koncern CNH. Značky Case IH a Steyr letos nominují dohromady tři různé kandidáty do různých kategorií v soutěži TOTY 2017. Zástupci poroty TOTY v podobě nezávislých novinářů se s trojicí strojů mohli blížeji seznámit na prakticky orientovaném semináři v Nizozemsku.

Značka Case IH má mezi finalisty soutěže dvojici svých modelů. Prvním z nich je Luxxum 120, traktor s kompaktními rozměry, zařazený do kategorie Best Utility. Tento traktor již v letošním roce vyhrál v soutěži nizozemského časopisu Boerderij o nejlepší farmářský traktor. Jedná se o nástupce modelové řady Farmall U Pro s výrazným zdokonalením i rozšířením výbavy.

Nejvíce změn čeká na řidiče v kabině. V souladu s unifikací způsobu ovládání u různých modelových řad traktorů osadil Case IH nové traktory Luxxum zcela novou loketní opěrkou. Rozložení ovladačů je obdobné jako u traktorů střední výkonové třídy; v opěrce se nachází integrovaná multifunkční páka Muticontroller, umožňující intuitivně ovládat funkce traktoru, dále joystick pro ovládání čelního nakladače a další ovladače pro všechny důležité funkce traktoru.

Traktory Luxxum jsou poháněné čtyřválcovými motory FPT s objemem 3,4 l, které využívají i traktory Farmall. Jejich výrobce, sesterská společnost FPT, však provedl určité inovace. Motory jsou o stupeň dále a splňují emisní normu stupeň IV.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 11/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *