Novinky představené v Hannoveru

Francouzská společnost Tecnoma představila na Agritechnice novinky pro rok 2016. Samojízdným postřikovačům přinesou větší výkon, lepší průchodnost, obsluze pak větší bezpečí a komfort a konečně majitelům polí vyšší výnosy a menší provozní náklady.

Podstatnou změnou bude nová pohonná jednotka, která splňuje vyšší emisní stupeň.  Pro samojízdné stroje Laser 3240, 4240 a 5240 je připravena nová kabina kategorie IV a modely Laser FC získají nové ovládání.

Motor splňující emise

Nový motor je vybaven technologiemi SCR a EGR, díky nimž splňuje přísnější emisní stupeň. Aby nedocházelo k nepříjemnostem spojeným s prachem a usazováním pevných částic, je postřikovač vybaven technologií Cleanfix. Tento systém umožňuje změnit obrácení směru lopatek u ventilátoru, takže částečky jsou pak vyfukovány ven.

Ochrana proti převrácení

Pro samojízdné stroje Laser 3240, 4240 a 5240 je připravena nová kabina kategorie IV (EN15695). Kromě toho, že chrání řidiče před negativními vlivy postřikové kapaliny a také proti prachu, novinkou je rovněž mechanická ochrana proti převrácení postřikovače na střechu ROPS. Nový design poskytuje řidiči spoustu místa a tišší prostředí.

U postřikovačů Laser FC zůstala kabina stejná, ale řidiči se mohou také těšit na novou loketní opěrku s intuitivním rozložením ovládacích prvků a kabina je rovněž vybavena novým komfortním sedadlem.*

Více v Mechanizaci zemědělsví 12/2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *