Novinky pro nadcházející rok odhaleny

Firma Horsch pokračuje ve svém dobře nastartovaném dalším rozvoji. Zatímco v roce 2016 dosáhla navýšení obratu oproti roku předchozímu o 21 procent, pro letošní rok bude toto navýšení ještě větší. Aby bylo možné realizovat, byl také zvětšen počet zaměstnanců z 1309 na 1600. Nedílnou součástí rozvoje jsou také investice; největší investice v roce 2017 proběhla do závodu v Ronneburgu.

Aby bylo možné navýšit produkci strojů, byla v Ronneburgu zvětšená plocha montáže a zároveň i plocha skladu. Stejně se dočkala rozšíření i výrobní hala v závodě na postřikovače v Landau, včetně lakovny. Tato modernizace za sedm milionů eur bude dokončena v roce 2018. V říjnu tohoto roku bude také otevřena výrobní hala spolu s lakovnou v Rusku – výsledek projektu, který začal již v roce 2015. Nové montážní haly vyrostly také v Číně, v Brazílii či v Anglii.

Zároveň firma Horsch získává pozici i na nových trzích. Díky své široké působnosti se ze strany praxe setkává s řadou nových požadavků, kterým vychází vstříc novými stroji. Své novinky pro nadcházející rok prezentoval Horsch na svých tiskových dnech v německém Schwandorfu.

První z nich je nová řada radličkových kypřičů Terrano GX, které se budou vyrábět v pracovních záběrech od tří do šesti metrů, v tří- nebo čtyřnosníkovém provedení. V průběhu akce byl prezentován model Terrano GX 5.4, přičemž číslice 5 označuje záběr pět metrů a číslice 4 pak čtyřnosníkové provedení.

Další novinkou jsou kypřiče Cruiser XL, které firma Horsch nabídne v záběrech od pěti až do 12 m. Naleznou využití jak při podmítkách, tak i při přípravě půdy před setím.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *