Novinky se předvedly při práci

Vhodným způsobem, jak přiblížit přednosti konkrétních strojů, je praktické předvedení na poli. Takovým velice zkušeným organizátorem polního předvádění techniky u nás je společnost STROM Praha. Zároveň je tato firma dovozcem techniky výrobce John Deere, který přichází na trh stále s novinkami, a nejinak je tomu i v letošním roce. Horkou novinkou podzimu 2017 jsou sklízecí mlátičky řady S700 a právě pro jejich prezentaci připravila firma STROM Praha polní předvádění na Kolínsku.

A to na pozemcích zemědělského podniku Ekoprogres Třebovle, který je aktivním uživatelem techniky John Deere. Provozuje traktor JD 8335R AutoPowr především k setí, dále i výkonnou sklízecí mlátičku JD S685i ke sklizni nejen obilnin, ale i zrnové kukuřice spolu s adaptérem značky Geringhoff. Oba stroje využívají při práci satelitní navigaci AutoTrac s korekčním signálem SF2.

V úvodu akce informovala společnost STROM Praha o tom, že mimo jiné chce udržovat svou tradiční rychlost v dodávkách náhradních dílů, a zároveň přicházet s novými službami, jako je strategie FarmSight. Pod tuto strategii patří i telematika JD Link, která je v současnosti ve dvou úrovních. U každého nového samojízdného stroje John Deere získává zákazník licenci na JD Link na dobu pěti let zdarma. Může mít přístup k datům o svých provozovaných strojích přes webový portál MyJohnDeere.com, a to nejenom na osobním počítači, ale i přes inteligentní mobilní telefon či tablet kdekoli v terénu. Na portále, který je v češtině, má přístup i do programu, jenž umožňuje vyhodnocení práce jednotlivých strojů či jejich řidičů, anebo na funkci RDA – dálkový přístup na terminál CommandCenter čtvrté generace či GS 2630. Portál dovoluje také odesílání zpráv do kabiny stroje v reálném čase bezdrátově.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 12/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *