Novinky v oblasti pluhů

Pro následující sezónu chystá firma Amazone rozšíření své nabídky otočných pluhů. Nové polonesené modely mají název Hektor a jsou určeny pro orbu na velkých výměrách. Budou nabízeny jako šesti-, sedmi a osmiradličné pro traktory s výkonem až do 257 kW/357 k.

U těchto pluhů nechybí ani možnost plynulé změny pracovního záběru v intervalu 36 až 48 cm na jedno orební těleso; tělesa jsou jištěna prostřednictvím střižného šroubu. Jejich rozteč činí 100 cm při výšce rámu 82 cm nad zemí.

Velkoryse dimenzované opěrné kolo propůjčuje pluhům stabilitu, a to i za jízdy po měkkém povrchu. Záběr prvního orebního tělesa je možné nastavovat hydraulicky. Co se týká otáčení, to je zabezpečováno prostřednictvím robustního otočného mechanizmu s tlumením v koncových polohách. Díky tomu je otáčení plynulé. Pluh je možné po odpojení od traktoru odstavit v transportní poloze, složený „na motýla“. Nastavení pracovní hloubky lze provádět komfortně bez použití nářadí.

Další novinkou, kterou Amazone rovněž předvede na veletrhu Agritechnica, jsou nová orební tělesa WX 400 PE pro pluhy Cayros. Jedná se o provedení s nízkým tahovým odporem, vhodné do středních až velmi těžkých půd. Odhrnovačka je vyrobena z plastu, odolného vůči opotřebení, na němž ani v silně lepivých půdách neulpívá půda. Nová tělesa jsou vhodná pro orbu do hloubky 12 až 25 cm a s pracovním záběrem do 50 cm.

Také pro pluhy Cayron nabídne Amazone nový typ orebních těles s označením STU 40. Vyznačují se vysokou účinností na otáčení půdy a na zaorávku rostlinných zbytků.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *