Nový podvozek urychluje přesuny

Firma Kemper měla na veletrhu Agritechnica velkou expozici v hale 13. Samostatný prostor byl vyhrazen novince – přídavnému transportnímu podvozku pro kukuřičné adaptéry pro sklízecí řezačky.

Vývoj tohoto zařízení vycházel z praxe. Sklizeň kukuřice na siláž může být stresující záležitostí, a pokud na konci sklizně pozemku začne ještě pršet, nechce se pak řidiči řezačky vystupovat z kabiny, aby na složený adaptér připojil ochranné plachty a další komponenty, důležité pro přejezd. Poté, co zcela promokne, musí zpátky do kabiny a vyrazit na cestu.

S novým podvozkem nemusí po skončení sklizně vůbec opustit kabinu. Firma Kemper uzpůsobila známý transportní podvozek tak, že se kompletní ochranné zařízení adaptéru připojí plně automaticky. A to včetně přídavného osvětlení.

Oproti původní verzi podvozku se systém zajištění nezměnil. Proměnou prošly ale boční ochranné plachty. Ty jsou nyní uchyceny ve stabilních pravoúhlých držácích z ocelových trubek. O jejich napnutí se starají pryžové pásy. Podvozek má dostatečně dimenzované transportní kolo a pevný rám, takže zůstává stát po odložení ve své pozici i při silném větru. Rovněž při připojování za tmy jej obsluha najde na svém místě.

Po skončení sklizně na pozemku řidič dojede s řezačkou k odstavenému podvozku. Postup uchycení podvozku k adaptéru byl na stánku předváděn aktivně – dělicí špičky rotorů se zasunou do vedení z kulaté trubky. Předvádění s adaptérem Kemper 375plus zachycuje krátká videoukázka.

Na stánku byly ještě vystaveny další typy adaptérů, jako například nový typ Kemper 475plus. Jedná se adaptér nezávislý na směru řádků s pracovním záběrem 7,5 m.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 1/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *