Pásové traktory pro nejtěžší podmínky

John Deere je výrobcem, kterého proslavily traktory vyšší výkonové třídy. S tím, jak požadavky na tahový výkon pro polní práce neustále rostou, představila firma tahače největší řady JD RX. Jsou určeny pro toho, kdo požaduje provádění těžkých polních prací a udržování konstantní pojezdové rychlosti i v kopcovitém terénu či na těžkých půdách. Kromě největšího modelu 9620RX čítá tato série ještě další tři typy s menším výkonem motoru.

John Deere 9620RX je spolu s druhým modelem 9570RX vybaven šestiválcovým motorem Cummins QSX15 s maximálním výkonem 492 kW/670 k a točivým momentem 2800 Nm. Takový výkon je pro dvoupásové traktory řady 9RT příliš velký, a proto se John Deere vydal novou cestou. Konstruktéři vyvinuli vlastní pásové jednotky a osadili jimi traktor se zlamovacím řízením. Díky tomu se dosáhlo velké kontaktní plochy přes pět čtverečních metrů pro přenos výkonu, který zůstává nepřerušován i v průběhu zatáčení či za jízdy na svahu. Na výběr je ze dvou provedení pásů: se šířkou 762 a 914 mm. S první variantou pásů se traktor dostává do šířky 2,98 m. Každá jednotka se může kolem osy kývat pro snadné kopírování terénu.

Pro pohodlí řidiče slouží kabina CommandView III, doplněná o speciální systém mechanického odpružení. Výkon motoru přenáší na nápravy osvědčená robustní powershiftová převodovka e18 se systémem Efficiency Manager. Management společného řízení motoru a převodovky se dle zkušeností s dosavadními traktory 9R a 9RT výrazně podílí na snížení spotřeby paliva. Ale pro traktory 9RX inženýři John Deere software znovu přepracovali. Výsledkem je lépe modulované a měkčí řazení rychlostí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *