Pevná či variabilní komora anebo sloučení předností obou typů

Ve srovnání s lisy Fortima disponují vyšší průchodností a větší hmotností balíků svinovací lisy řady Comprima. Při praktických ukázkách byl předveden model Comprima F 125, tedy zástupce lisů Comprima s pevnou lisovací komorou. Průměr balíku je pevně stanoven na 1,25 m a hmotu uvádí do pohybu a stlačuje systém Krone Novo-Grip.

I přes svou vyšší výkonnost si lisy Comprima zachovávají jednoduchou a velmi kompaktní konstrukci. Mají také nízkou hmotnost a mohou být využívány i podniky služeb.

Řada Comprima zahrnuje také provedení lisů s variabilní komorou. Příkladem může být předvedený lis pro balíky o průměru 1,8 m s označením Comprima V 180XC. V porovnání k modelu Fortima V 1800 MC disponuje tento stroj výrazně vyšší průchodností i úrovní stlačení hmoty. V komoře lisu se o zpracování hmoty stará opět systém Novo-Grip. Lis Comprima V 180XC je v Německu využíván převážně poskytovateli služeb, kteří se setkávají s požadavky na produkci balíků slámy o velkém průměru. Podnikům, kterým postačuje menší průměr balíků, dodává firmy Krone model Comprima V 150MC s plně variabilní komorou. Tento lis umožňuje vytvářet balíky o průměru do 150 cm.

Na tiskových dnech se zástupci firmy Krone také pochlubili svým jedinečným systémem semivariabilní komory a předvedli lis Comprima F 155XC. Tento systém využívá i kombinovaný lis Comprima CF 155XC a dále lis s nonstop provozem Ultima CF 155XC. Výhody tohoto systému jsou nasnadě: lis představuje jednoduchý a spolehlivý stroj s vysokou průchodností. Semivariabilní komora v sobě účelně spojuje přednosti pevné a variabilní komory do jednoho celku. Ve srovnání s pevnou komorou se dosahuje výrazně většího slisování hmoty. Stroj je vhodný pro provoz ve všech zemědělských podnicích.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *