Pohodlné ovládání i s kombinacemi nářadí

Značka Case IH je zaměřena na nabídku traktorů prémiové kategorie. V souvislosti s tím tyto stroje nabízí komfortní úroveň výbavy. Platí to v plné míře i o traktorech nové řady Maxxum. Mohou být již z výroby osazeny plně integrovaným systémem satelitní navigace, ale to není vše. Vývojáři se zaměřili i na další zjednodušení ovládání, zvláště u pravidelně se opakujících úkonů.

Řidič bude moci nejenom řízení v návazných jízdách, ale i ovládání traktoru na souvratích přenechat automatice. Bude tak činit s oblibou, protože bude mít k dispozici ergonomicky velice zdařilou novou generaci souvraťového managementu HMC II. Tento čerstvý produkt Case IH se mezitím výborně osvědčuje na traktorech řady Puma a Optum CVX.

V průběhu Tiskových dnů byly připraveny testovací jízdy. Traktor Maxxum CVX 145 byl osazen čelně neseným hrudořezem a v zadním závěsu pak nesenou secí kombinací Kuhn s rotačními bránami. Na terminálu AFS 700 bylo zvoleno menu systému HMC II a jednotlivé úkony již byly ve dvou sekvencích naprogramovány. Každý úkon je zobrazen jasným grafickým symbolem a vedle něj je vidět zvolený druh závislosti. Nejčastěji byla zvolena závislost časová, ale například zvedání zadního tříbodového závěsu mělo závislost na ujeté dráze. Řidič měl také nastaveno, v kolika procentech zdvihu zadního tříbodového závěsu dojde automaticky k vypnutí vývodové hřídele.

Díky novému systému souvraťové automatiky byla práce s traktorem, osazeným kombinací čelně a vzadu neseného pasivního a aktivního nářadí, hračkou. Jakmile dorazily kotouče hrudořezu na hranici souvratě, postačovalo stlačit černé tlačítko na multifunkční páce a všechny úkony pro ovládání nářadí vpředu i vzadu traktoru proběhly automaticky.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 9/2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *