Polní den plný inovací

Firma Amazone je tradiční výrobce techniky na zpracování půdy, setí, hnojení a ochranu rostlin. Zabývá se vývojem a výrobou zemědělské techniky i testováním technologií v praktických podmínkách. Svým zákazníkům tedy umí poskytnout i řadu praktických zkušeností o vhodném využívání strojů Amazone v moderním zemědělství. Vynikající příležitostí pro výměnu názorů a zkušeností je polní den, který firma Amazone zorganizovala v prostředí výrobního závodu v Lipsku.

Vývoj a výroba závěsné techniky pro zpracování půdy v Lipsku má dlouhou tradici. Funguje již od roku 1863, kdy v tamní továrně zahájila svou činnost firma BBG Lipsko. Postupně se specializovala na talířové podmítače, těžké talířové brány a kypřiče. Na začátku devadesátých let se firma BBG Lipsko dostala do ekonomických problémů, ale v roce 1993 továrnu zakoupila firma Amazone. Po investicích ve výši 80 milionů eur došlo k navýšení produkce a továrna pokračovala v úspěšném rozvoji. V současnosti má výrobní závod v Lipsku v rámci firmy Amazone významné postavení technologického centra pro vývoj a produkci strojů na zpracování půdy a postřikovačů řady UG. Zaměstnává 350 pracovníků.

Za posledních deset let se továrna rozrostla o nové výrobní a testovací haly. Současně spolupracuje s blízkým zemědělským podnikem při vývoji a testování zemědělské techniky a při provádění pokusů. Firma Amazone má celkem 1800 zaměstnanců a 80 procent její produkce směřuje na export.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *