Poprvé v historii sólový secí stroj

Firma Horsch se také od svých začátků zabývá možnostmi sólového setí. Mezitím se ale zaměřila na vývoj a výrobu pneumatických secích strojů, osazených předřazenou sekcí pro přípravu seťového lůžka. Nicméně koncept oddělené přípravy půdy a samotného výsevu má v určitých podmínkách své přednosti, a tak firma Horsch pro rok 2018 přichází na trh se sólovým secím strojem.

Má označení Serto SC a se svým záběrem 10 nebo 12 m využívá koncept skládání, osvědčený u přesných secích strojů Maestro SW. Pro složení do pracovní polohy nemusí obsluha vystupovat z kabiny traktoru. Při transportu po pozemních komunikacích stroj pojíždí po vlastním podvozku; ten je v pracovní poloze zvednutý nahoru a hmotnost secího stroje včetně hmotnosti zásobníku osiva se rozkládá na pneumatikový pěch. Tento pěch v celém záběru výsevní lišty dobře urovnává pozemek a utužuje výsevní lůžko pro rovnoměrné uložení osiva a vysokou vzcházivost. K výsevu slouží dvoukotoučová secí botka o velkém průměru, dovolující pracovat i při velkých pojezdových rychlostech. To spolu se záběrem dvanácti metrů dovoluje dosahovat vysoké výkonnosti.

Serto SC se také vyznačuje dobrou obratností a přehledností, což je jedna z předností sólových secích strojů. Přípravu půdy v samostatné operaci je možné také řídit flexibilněji a lépe s ohledem na lokální půdní podmínky. Do budoucnosti očekává firma Horsch nárůst zájmu o setí prostřednictvím sólového secího stroje.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *