Praktický workshop se vydařil

Přední němečtí výrobci zemědělské techniky, firma Krone a Lemken, se rozhodli zorganizovat společné tiskové dny. Stalo se tak v Maďarsku, a akce byla zaměřena na prezentaci stávajícího sortimentu techniky i novinek. Obě společnosti jsou specialisty ve svém oboru se značným důrazem na inovace. Díky tomu bylo také v průběhu akce na co se dívat.

Akce se konala v Maďarsku díky tomu, že obě firmy chtějí podpořit svou propagaci v této zemi, dále je možné počítat s dřívějšími termíny sklizně ozimého ječmene, a tudíž byly k dispozici plochy pro předvádění techniky. Akce se zúčastnilo celkem 140 novinářů z celého světa včetně Kanady, Ukrajiny či Jižní Afriky.

Firma Lemken představila své novinky v oblasti základního zpracování půdy, setí i ochrany rostlin. Zvláště setí bude velmi významným oborem působnosti do budoucnosti, a firma Lemken je již nyní velmi dobře připravena. Velký posun dopředu v oblasti pneumatického setí představují secí stroje Solitair 25. Tyto stroje zachovávají osvědčený koncept s možností kombinování s pěti různými půdozpracujícími stroji, doplněný ale inovacemi.

K nim patří především zásobník na osivo s objemem 3000 l, který je po široké lávce bezpečně přístupný. Má také velký plnicí otvor pro snadné plnění z velkoobjemových vaků. Na přání nabízí LEMKEN šnekový dopravník pro plnění z dopravních prostředků. Nově je pod zásobníkem umístěná váha s výstupem na malém terminálu na vodicí lávce. Pokud je po skončení setí zapotřebí zásobník vyprázdnit od zbytkového množství osiva, lze to provést pomocí vyprazdňovací klapky. Díky samostatnému otvoru je tento úkon výrazně jednodušší, než doposud.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *