Precizní výsev ve všech podmínkách

Secí stroje jsou pevnou součástí sortimentu firmy LEMKEN. Díky tomu se na ně vztahuje také další vývoj a modernizace. Jak od základu je možné změnit a překonstruovat pneumatický secí stroj, předvedly stroje nové řady Solitair 25. Zachovávají osvědčený stavebnicový systém připojení jednoho z pěti typů půdozpracujícího nářadí podle potřeby, významné konstrukční celky jsou však vyvinuté nově. A to s cílem zvýšení výkonnosti, pracovního komfortu a rozšíření využitelnosti strojů.

Je pravda, a četní spokojení uživatelé techniky LEMKEN to potvrzují, že zvítězit nad oblíbenými a mnoha roky provozu prověřenými stroji Solitair 9, to chce již řádnou dávku inovací.

U nové generace strojů to není jenom zásobník osiva z plastu, který je novým prvkem.

Pokud je po skončení setí zapotřebí zásobník vyprázdnit od zbytkového množství osiva, lze to provést pomocí vyprazdňovací klapky. U pneumatického secího stroje je důležitá spolehlivá činnost ventilátoru, který je v novém provedení. Vyznačuje se nižšími nároky na průtok hydraulického oleje a je i výrazně tišší než jeho předchůdce. Zcela nové je i výsevní ústrojí, které bude pracovat ještě precizněji a obsluhovat se jednodušeji. Konstruktéři z Alpenu opustili zažitý postup horizontálního uložení válečku, a vyvinuli systém nový – pracující vertikálně. A tedy shodně, jako je směr pohybu osiva ze zásobníku v důsledku působení gravitace. Ústrojí se vyznačuje výjimečně plynulým chodem a může být dálkově (tj. z kabiny traktoru) plynule hydraulicky přestavováno.

Secí stroj Solitair 25 v kombinaci s rotačními bránami Zirkon 25 mohli vidět všichni zemědělci v průběhu předvádění techniky LEMKEN s traktory John Deere v Kámeni.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *