Prezentace postřikovače Pantera H

Součástí praktické prezentace strojů v průběhu polního dne firmy Amazone byla také ukázka postřikovače Pantera 4502-H. A to přímo na speciálním polygonu s uměle vytvořenými překážkami. Za jízdy po nerovném povrchu mohl postřikovač předvést stabilní chování ramen.

Samojízdné postřikovače Pantera firmy Amazone se vždy vyznačovaly velmi kvalitním vedením ramen. Jejich konstrukce využívá shodných osvědčených prvků, jako u tažených postřikovačů této značky. Jsou vyrobena z třikrát zahnutého plechu a jsou tak velmi lehká a zároveň stabilní.

Za jízdy po polygonu bylo patrné, že nedochází k předozadnímu kmitání, což je dáno existencí vnitřního kloubu ramen. Tento kloub vznik kmitání znemožňuje. Vnitřní kloub ramen je vybaven ještě přídavným hydraulickým ovládáním. Eliminace vůle ve spojení se dosahuje instalací kónického kloubu. Za jízdy postřikovače bylo patrné stabilní chování ramen, které je základem pro rovnoměrnou aplikaci účinných látek bez vzniku chyb.

K pohonu postřikovače slouží šestiválcový motor Deutz o výkonu 218 k, který splňuje emisní normu Stupeň 3B. Motor je úsporný také díky automatické regulaci jeho výkonu.

U předváděného stroje se jednalo o provedení Pantera 4502-H s nádrží o objemu 4000 l a světlostí na úrovni 170 cm (standardně 120 cm). Aplikační výška se u této verze zvedá na celé tři metry (ve standardu 2,5 m). V průběhu Polního dne prezentovala firma Amazone novinku, přídavný modul zdvihu ramen. Tento modul umožňuje zvednout ramena ještě o dalších 70 cm nahoru, takže se u postřikovače se světlostí 170 cm nachází ve výšce 3,7 m. Tato výška umožňuje účinně ošetřovat vzrostlé porosty kukuřice či slunečnice.*

Více informací o novinkách na Polním dnu přinese Mechanizace zemědělství č. 7/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *