Putování za technikou z Klatov

Prodejce zemědělské techniky, společnost Arbo spol. s r. o., z Klatov působí na našem trhu již od roku 1991. Sortiment prodávaných strojů se v průběhu let rozšířil od závěsné techniky přes technologie pro živočišnou výrobu až po traktory a sklizňové stroje. V roce 1996 získala Klatovská firma výhradní zastoupení pro prodej strojů New Holland v deseti okresech na západu Čech. Od roku 2011 je pak společnost Arbo součástí koncernu Agrofert a zásobuje zemědělskou technikou z portfolia společnosti Agrotec a. s., zemědělce v Plzeňském a Karlovarském kraji.

S rostlinnou i živočišnou výrobou
Společnost Agro Staňkov a. s., sídlící nedaleko Domažlic, se zabývá rostlinnou a živočišnou výrobou. Dceřiná společnost Energo bioplyn s. r. o., jak název napovídá, provozuje bioplynovou stanici. Se svojí výměrou zemědělské půdy patří Staňkovští mezi největší podniky v Plzeňském kraji. V živočišné výrobě se Agro specializuje na chov skotu holštýnského plemene a výrobu mléka. V současné době je ve stádu více než 700 dojnic, jejichž mléko denně putuje do mlékárny ve Stříbře.
Rostlinná výroba je zaměřena na pěstování obilnin a řepky. Největší plochu – 1200 ha podnik vyčlenil pro ozimou pšenici, na 260 ha pěstuje ozimý ječmen, na 700 ha řepku a zbytek výměry tvoří pícniny na orné půdě.
Provoz zemědělského podniku i bioplynové stanice by byl nemyslitelný bez spolehlivé a výkonné techniky. Při jejím výběru a nákupu spolupracuje Agro Staňkov dlouhá léta se společností Arbo, spol. s r. o., z Klatov.*

Více se dočtete v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *