Řezačka s moderním designem a vysokým výkonem

Organizátorem polního dne BEDNAR v Rostěnicích byla také společnost STROM Praha, distributor techniky John Deere. Kromě toho, že všechny stroje BEDNAR byly agregovány s traktory John Deere, se prezentovaly také tři novinky. První z nich je sklízecí řezačka JD 8600i nové generace, pro níž byly na polním dnu BEDNAR přichystané řádky ozimého žita. Řezačka je zkonstruována zcela nově a inovace začínají již u sběracího adaptéru.

Nový sběrací adaptér o záběru 3 m je vybaven synchronizovaným pohonem sběrače s pojezdovou rychlostí. Otáčky šnekového dopravníku zůstávají konstantní, ale uvedená inovace má vliv na rovnoměrnost plnění řezačky. Převodovka IVLOC se přesunula na pravou stranu stroje, má výrazně menší rozměry a díky tomu je řezačka vpředu užší. Může být osazena i širokými pneumatikami s dodržením limitu celkové šířky do 3,5 m. Pneumatiky mají též větší průměr, stroj větší světlou výšku a nižší hmotnost.

Na přání je možné vybavit řezačku zařízením HarvestLab, které provádí analýzu píce – jak kukuřičné siláže, tak i při senážování. Na základě zjištěných dat o obsahu sušiny umí řezačka měnit délku řezanky, což je i při senážování velká výhoda – tento systém zvyšuje kvalitu krmiva. HarvestLab je možné také z výfukového komínu řezačky odpojit a využívat k analýze vzorků krmiva v kanceláři. Anebo je možné jej naložit do auta, propojit na notebook a dojet s ním až na pole. Na pozemku lze pak zjistit, zda je konkrétní porost kukuřice již ve vhodné zralosti pro sklizeň.

Polní den se konal za slunného horkého počasí a připravené shrnuté řádky píce byly již značně zavadlé. Řezačka je ale zvládla hladce. Za jízdy bylo patrné, jak se pohybuje výmetný komín dopředu a dozadu tak, aby návěs byl optimálně plněn řezankou. Tato činnost probíhala automaticky díky systému Active Fill. Zájemci o novou generaci řezaček John Deere si mohou objednat jejich předvedení u společnosti STROM Praha.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 8/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *