Rozšířený sortiment strojů na sklizeň pícnin

Současné horké letní počasí vytváří vhodné podmínky pro sklizeň. Německý specialista na sklizňovou techniku, firma Claas, zorganizovala předvádění novinek, které má přichystané pro následující sezónu. Akce proběhla nedaleko německého města Magdeburg na pozemcích zemědělského podniku s výměrou 1500 hektarů a smíšeným zaměřením jak na klasickou rostlinnou výrobu, tak i intenzivní živočišnou výrobu.

Náplní akce byl jak popis inovací u strojů, tak i jejich praktické ukázky v činnosti. Nedílnou součástí programu byla prezentace výsledků vývoje v oblasti známé závěsné techniky pro sklizeň pícnin.

Firma Claas pokračuje v inovacích u svých rotačních žacích strojů. V praxi se velmi osvědčuje nový žací nosník Max Cut, který je od loňského roku standardně základem všech strojů se záběrem od 2,5 do 10,7 m. Je vyvinutý a vyráběný firmou Claas v jejím závodě ve městě Bad Salgau.

Z oblasti strojů pro velké podniky prezentovala firma Claas novou žací kombinaci Disco 1100 C/RC Business, která má teleskopicky roztažitelné žací stroje a dosahuje pracovního záběru až 10,7 m. Teleskopicky roztažitelné nosníky dovolují nejen plynulou regulaci pracovního záběru z kabiny za jízdy, ale též dosažení příznivých celkových rozměrů pro dopravu stroje – tj. do čtyř metrů výšky a do tří metrů šířky.

Nová žací kombinace bude k dispozici ve dvou provedeních: s kondicionérem vybaveným ocelovými V prsty (označení C) nebo s válcovým mačkačem (označení RC). Jako stroj pro profesionální využití na velkých výměrách disponuje komfortní hydraulikou Load Sensing, dále regulací přítlaku Active Float a hydraulickou nonstop nájezdovou pojistkou.

V kategorii kompaktních žacích strojů s lehkou konstrukcí představil Claas nový model čelně neseného stroje s pracovním záběrem tří metrů s označením Disco 3150 F. Na stroji je nápadný zkrácený připojovací závěs. Na přání je možné jej osadit systémem hydropneumatického odlehčení Active Float.

Nové kompaktní žací stroje Claas předváděl traktor Arion 460 s novou panoramatickou kabinou v klasickém uspořádání: kromě čelně neseného pracoval ještě se vzadu bočně neseným žacím strojem.  Jednalo se rovněž o nový model, typ Disco 3550 RC s pracovním záběrem 3,4 m, jako součást nové modelové řady strojů Disco 50.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 9/2015.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *