S dokonalejší výbavou k vyššímu komfortu

V Rakousku funguje dvojice továren na zemědělskou techniku, které se nachází nedaleko od sebe. Ve městě Sankt Valentin se vyrábí traktory značky Steyr a v třicet kilometrů vzdáleném Grieskirchenu sídlí tradiční výrobce, firma Pöttinger. Obě značky jsou známé po celém světě, velký díl své produkce také exportují. Zároveň ale spolupracují i na rakouském trhu. Ve vzájemné spolupráci také obě společnosti zorganizovaly tiskovou konferenci a prakticky orientovaný workshop se zaměřením na prezentaci novinek.

Akce se konala v Rakousku nedaleko Vídně, kde byl na poli ponechán výnosný porost vojtěšky. Úkolem traktorů Steyr spolu se závěsnou technikou firmy Pöttinger bylo píci sklidit na senáž. Přitom bylo možné posoudit přínos inovací u traktorů Steyr a strojů Pöttinger přímo při práci.

Firma Steyr přistoupila k inovacím ve svém výrobním programu tak, aby mohla nabídnout traktory v širokém rozsahu provedení – od jednoduchých až po stroje s high-tech výbavou. A to včetně kompaktních modelů, protože se setkává se stále větším počtem zákazníků z řad rodinných farem, kteří požadují dobře vybavený traktor.

Výsledkem intenzivního vývoje je nová modelová řada Multi. Traktory byly vyvíjeny jako multifunkční stroje pro univerzální využití a v nové podobě poskytují obsluze více komfortu. Nejdůležitější ovladače jsou sdruženy na loketní opěrce Multicontroller, kterou lze i vyklopit nahoru, takže pak je možné pohodlné vystupování i vpravo. Pro ovládání čelního nakladače vyvinul Steyr nový joystick, v němž jsou navíc ještě integrovány spínače pro řazení převodových stupňů nahoru a dolu. V opěrce je též nově umístěn osvědčený zdvojený ruční plyn, jímž se nastavují nejen otáčky motoru, ale také vhodný okamžik přeřazení, či ovladač nastavení agresivity chování traktoru při reverzaci. Při polních pracích i v dopravě zvyšuje komfort nová odpružená přední náprava.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 7/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *