S novými secími botkami

Řadu let má firma Amazone ve svém sortimentu velkoplošné secí stroje Cirrus. A to v záběru od tří do šesti metrů. Právě pro ně představila nové secí botky TwinTec. Jedná se o dvoukotoučové secí botky pro těžké nebo střídavé či nerovné půdy. Při vývoji těchto botek byl kladen důraz na vysokou průchodnost, stabilitu a přesnost v uložení osiva.

Secí stroj Cirrus s těmito botkami byl testován v ČR na jaře tohoto roku, a to s velice dobrými výsledky. Botky udržovaly stálý přítlak, který je regulován tlakem hydraulického oleje, a zvládaly perfektní kopírování i nerovného terénu. Jakmile botky vjedou do prohlubně, tak vznikající přetlak je zredukován hydraulickým okruhem. Naproti tomu za jízdy přes vyvýšené místo terénu secí botky poklesnou pod úroveň terénu, v okruhu vzniká podtlak, který je ale ihned vyrovnán dodávkou dalšího hydraulického oleje. Přítlak na secí botky zůstává na konstantní úrovni.

Botky jsou vhodné také pro mělké setí drobných semen, protože spolehlivě udržují nastavenou hloubku setí. Případným zájemcům nabízí firma Agrotec možnost vyzkoušení.

Opěrná a pěchovací jednotka využívá u zákazníků v ČR téměř vždy speciálně pro secí stroje vyvinuté pneumatiky Matrix. Jejich speciální vzorek provádí utužení půdy v pruzích, do nichž je následně osivo ukládáno. A to jak při rozteči botek 12,5 cm, tak i 16,6 cm. Dezén pneumatik se přitom vyznačuje malým valivým odporem a tudíž i malou energetickou náročností.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *