Zpracování půdy i aplikace

V rámci Polního dne firmy Amazone přišla řada také na hlubší zpracování půdy, při němž se předvedl radličkový kypřič Cenius 6003-2TX Super. Půdu, nakypřenou od radliček C-Mix Super s jištěním dvojitou pružinou, urovnávaly sekce zdvojených vydutých talířů a za nimi ještě opěrný válec s profilem Matrix. Výsledkem byl urovnaný povrch pozemku bez hrud.

Poté se diváci opět přesunuli na zoranou část pozemku, kde se chystaly předvést své umění výsevu do hrubé brázdy secí stroje Amazone. První z nich byl velkoplošný secí stroj Cirrus 6003-2. Jeho předřazená sekce talířů pracovala v půdě dobře a hroudy byly vhodně rozdrobeny. Ještě větší účinnost při obnově struktury předvedly rotační brány u secí kombinace s pneumatickým secím strojem AD-P 3000 Special.

V další jízdě dostal příležitost předvést, co umí, zcela nový secí stroj Amazone Cataya. Nový mechanický secí stroj se pyšní titulem Stroj roku 2017. Vyznačuje se mimo jiné jednoduchostí nastavení výsevku i provedení výsevní zkoušky. Amazone Cataya je koncipována tak, aby těžiště bylo co nejblíže traktoru. Je také vybavena novými znamenáky, na přání lze stroj osadit i znamenáky preemergentními.

Rotační brány Amazone KG 3001 Super si s přípravou těžké černozemě poradily snadno a dvoukotoučové botky pak neměly problém s udržením nastavené hloubky setí. Stroj je konstruován tak, aby jeho těžiště bylo blízko traktoru, a disponuje také nově vyvinutými znamenáky; nechybí ani osvětlení.

Závěrem pak na poli předvedl samojízdný postřikovač Pantera 4502 dobře pracující systém automatického vypínání jednotlivých trysek.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *