Světová premiéra nových speciálních traktorů

Veletrh EIMA je považován za třetí nejvýznamnější odborně zaměřenou mezinárodní výstavu zemědělské techniky. Koná se v italském městě Bologna a v letošním roce zaujaly expozice strojů ještě větší počet hal než dříve. V hale č. 16 měl rozsáhlou prezentaci koncern Argo Tractors. Pro návštěvníky byly přichystány traktory všech výkonových tříd značek McCormick, Landini a Valpadana.

Traktory Landini jsou známé v ČR, kde pracuje i značný počet speciálních verzí. A na veletrhu EIMA 2016 mají premiéru právě speciální traktory Landini REX úplně nové generace. Odhalení těchto strojů v prvních dnech veletrhu proběhlo ve slavnostním duchu.

Nová série REX 4 se pyšní nejenom novým designem, ale i novou konstrukcí a novými prvky výbavy. Základní rozlišení podle účelu využití ve vinicích nebo sadech s označením F, GT, GE a V je tak doplněno o početné množství variant a výbavy.

Aby si zákazníci mohli udělat dobrou představu o nových traktorech, připravili zástupci firmy na veletrhu EIMA 2016 tři typy ve verzích F, GT a V – pro sady, dále širokou verzi a jako třetí pak úzkorozchodný model pro vinice. Všechny verze (s výjimkou strojů GE se sníženou výškou) mohou být vybaveny moderní komfortní kabinou s klimatizací. Kabina poskytuje díky čtveřici zúžených sloupků výborný výhled, dále i široký vstup a též přepracované ovládání. Zajímavá je také téměř úplná absence středového tunelu.

Pod nově stylizovanou kapotou má své místo čtyřválcový motor Deutz se zdvihovým objemem 2,9 l. S dieselovým oxidačním katalyzátorem splňuje emisní normu stupeň IIIB. Řidiči nabízí možnost uložit si do paměti konstantní otáčky a v případě potřeby je vyvolat. Traktory nové řady dosahují podle modelu jmenovitého výkonu v rozmezí od 70 do 111 k.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství č.1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *