Talířové brány pro vysokou plošnou výkonnost

Firma LEMKEN má ve svém výrobním programu také široký sortiment talířových bran a kypřičů. Strojem, který se vyznačuje nízkou energetickou náročností, jsou kompaktní talířové brány Heliodor. Najdou uplatnění při mělké podmítce na lehkých a středních půdách, ale i při přípravě půdy před setím. A to jak na mělce zkypřených pozemcích, tak i po orbě. Stroj může být doplněn přední smykovou lištou s hydraulickým ovládáním sklonu z kabiny traktoru. Talíře mají samostatné zavěšení na listových slupicích.

Po deseti letech od uvedení prvního stroje na trh byla vhodná příležitost k přepracování bran Heliodor. V loňském roce tak firma LEMKEN představila novou generaci Heliodoru, vybavenou talíři o větším průměru. Tím je prodloužená jejich životnost a pracovní hloubku je možné nastavovat až do 14 cm. Sklopné modely v neseném i v návěsném provedení mohou být na přání vybaveny hydraulicky ovládaným nastavením pracovní hloubky.

Nový Heliodor 9 má rozšířené možnosti nastavování. Talíře, které jsou za koly traktoru, lze nastavovat pro větší pracovní hloubku, aby zarovnání půdy bylo dokonalé. Pokud je zapotřebí ještě zvýšit průchodnost hmoty, je možné přestavením čepu změnit polohu krajových talířů.

Heliodor 9 také představuje vhodný stroj pro sólové nasazení s velkou plošnou výkonností ve velkých záběrech, které jsou nově rozšířeny o provedení se šířkou 16 m. Největší Heliodor 9 byl předveden na Tiskových dnech v Maďarsku. Základem je systémový nosič Gigant 12, který ve svých dvou standardních tříbodových závěsech má dvě pole Heliodoru o záběru vždy 8 m. Tato pole mohou nezávisle na sobě kopírovat povrch pozemku. Skládání do transportní polohy se děje odlišně od systému menšího nosiče Gigant 10.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *