Talířové brány v těžké, mokré jílovité půdě

Firma LEMKEN je také výrobcem krátkých talířových bran. Na polním dni v Křenicích byli předvedeni zástupci všech v současnosti nabízených řad těchto oblíbených strojů. A to v prostředí zorané či podmítnuté půdy, kde si i přes vysokou vlhkost ornice vedly znamenitě. Díky jejich konstrukci a správnému seřízení strojů z rukou zástupců servisu pracovaly všechny stroje hladce, bez ucpávání a postaraly se o kvalitní obnovu půdní struktury.

Jako první se pustil do práce talířový kypřič Heliodor 9. V neseném provedení a se záběrem šesti metrů se jednalo o jednu ze dvou sekcí Heliodoru 9, která ve svých dvou tříbodových závěsech využívá systémový nosič Gigant 12 S pořádajícího podniku RAVA zemědělský podnik, spol. s r. o., Křenice. Tím firma LEMKEN dala najevo možnost samostatného využívání i jednotlivých sekcí půdozpracujícího nářadí s traktory o menším výkonu. Nová generace Heliodoru 9 pracuje s většími talíři a může nabídnout také plynulé nastavování pracovní hloubky z kabiny traktoru či nesené provedení se záběrem až sedmi metrů. Jedná se o všestranně využitelný stroj k podmítkám i k přípravě půdy.

V neseném provedení se předvedl také oblíbený talířový podmítač Rubin 9. Inovace u tohoto stroje spočívají v jiném uchycení slupic talířů k rámu, které je bezúdržbové. Velkou pozornost si v průběhu LEMKEN Show vydobyl polonesený model Rubin 12, který je konstruován odlišně. Stroj disponuje symetrickým uložením talířů, vypočítaným tak, aby byl zcela eliminován boční tah stroje při pracovních hloubkách až 20 cm. Zdrojem výkonu pro všechny jmenované stroje byly traktory New Holland různé konstrukce.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 6/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *