Top secí stroj Amazone

Firma Amazone v průběhu svého Polního dne v Lipsku prezentovala také novinku roku 2016, mechanický secí stroj Cataya. Tento secí stroj byl vyvíjen pro dosažení maximální preciznosti setí a zároveň nenáročnosti na obsluhu. Zásobník o objemu 830 l může být doplněn nástavbou (440 l) a pojme tedy celkem 1270 l osiva. O dávkování osiva se stará nový dávkovací systém Preciz. Dávkovací váleček má elektrický pohon E-Drive a ovládá se pomocí kalibračního tlačítka anebo TwinTerminálu 3.0. Uložení osiva do půdy provádí dvoukotoučové botky TwinTeC, u nichž se hloubka setí nastavuje centrálně.

K předseťové přípravě půdy slouží rotační brány Amazone, vhodně doplněné novým pěchovacím válcem a novým krajním odpruženým plechem. Od opěrného válce také přebírá své vedení smyková lišta, která urovnává ornici, proudící od hřebů rotačních bran. Zákazník si může vybrat jeden ze dvou druhů zavlačovačů, či na přání i preemergentní značení. Secí stroj Cataya může být také doplněn o zařízení GreenDrill 200E pro setí podsevů anebo aplikaci mikrogranulátů.

Nový dávkovací systém Preciz využívá hradítka pro velice jednoduché přestavení z výsevu jemných na setí normálních semen. Kalibrace se provádí tlačítkem přes elektropohon.

Ne zcela nové, ale vhodně inovované jsou secí stroje AD-P. Změny v zásobníku s kapacitou 1500 l umožňují lepší sypatelnost osiva k centrálnímu dávkovacímu ústrojí, které má elektrický pohon. Zásobník je zakrytý rolovací plachtou. Semenovodné hadice mohou být na přání vybaveny senzory pro kontrolu průtoku osiva, které uvádí do pohybu proud vzduchu od výkonného ventilátoru s nízkou hlučností. Ukládání osiva do půdy provádí secí botky RoTeC či RoTeC pro, za nimiž pak v závislosti na půdních podmínkách mohou být rolovací nebo přesné zavlačovače.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *