Velká jarní výstava se zajímavou novinkou

První výstavu techniky připravila společnost LIVA Předslavice, spol. s r. o., na podzim roku 2002. Na tehdejší Velkou podzimní výstavu pak navázala na jaře roku 2003 Velkou jarní. Od té doby pořádá Společnost LIVA Předslavice, spol. s r. o., ve svém obchodním centru v Předslavicích dvakrát v roce setkání se zemědělci, studenty odborných škol a ostatní odbornou veřejností. Letošní Velká jarní výstava, která se konala ve dnech 9. až 11. března, byla již patnáctou v pořadí. Pro návštěvníky LIVA připravila zástupce tradičních značek spojených s touto jihočeskou firmou, tedy výrobce pícní techniky Krone, traktorů Valtra, Case IH a Kubota, strojů na zpracování půdy a setí Lemken či manipulační techniky Merlo a Weidemann.

Chytré řešení pro chytré zemědělce
Hlavním tématem Předslavických pro tento rok je Chytrá seč a dostatek píce s technikou Krone. Zajímalo nás, proč chytrá? „To proto, že firma Krone je nejvýznamnější značkou v portfoliu firmy Liva a především proto, že Krone nabízí chytrá řešení,“ vysvětluje majitel firmy Libor Jungvirt a pokračuje: „Technici V Krone stále vymýšlejí něco nového, například za dvacet let, co tuto techniku prodáváme, vylepšili konstrukci žacích lišt již pětkrát. Chytrá řešení se ale netýkají pouze strojů na sečení, ale i samojízdných řezaček nebo lisů.“ Slova Libora Jungvirta potvrzuje pohled na venkovní výstavní plochu. Žlutozelené stroje Krone jsou zastoupeny v takovém počtu, že nelze pochybovat, která značka hraje v Předslavicích prim.
Velká jarní výstava ale nebyla jen o jedné značce a zavedených modelech.
Mezi traktory jsme objevili zajímavou novinku z dílny společnosti Valtra. Zaznamenali jsme také významnou společenskou informaci, že se zakladatel společnosti Václav Jungwirt dožívá významného životního jubilea. Gratulujeme.*
Celý článek vyjde v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *