13.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:

Agresivní rozdružení a rovnoměrná vrstva píce

Velkou novinkou firmy Pöttinger je třetí generace senážních a víceúčelových návěsů Jumbo. Návěsy mají nové značení Jumbo série 7000. Na prvním místě v listině inovací bylo dosažení ještě větší průchodnosti hmoty, na druhém pak další zvýšení kvality řezanky. Přepracované byly všechny hlavní komponenty – od sběrače až po rozdružovací válce.

I když bude píce v ložném prostoru intenzivně stlačena, či se bude jednat o mokrou krátkou travní hmotu, tak se o její spolehlivé rozdružení postarají agresivní rozdružovací a dávkovací válce. Rovněž i pohon těchto válců je koncipován nově. Je integrován v úhlovém převodu a aktivuje se napínací kladkou řemenu. Mírný rozběh chrání nejen prvky pohonu rozdružovacích a dávkovacích válců, ale také podlahový dopravník. Tím, že dochází k eliminaci rázového zatížení, se prodlužuje životnost prvků pohonu i samotných válců.

U vystaveného návěsu Jumbo 7450 byl patrný nový tvar rozdružovacích a dávkovacích válců. Tím se má docílit ještě rychlejšího vyprázdnění bez silových špiček. Již dvacítková řada vozů Jumbo z roku 2019 se pyšnila zesíleným pohonem rozdružovacích válců, převzatým z řady Torro. A vozy Jumbo řady 7000 mají nový pohonný systém, který umí na rozdružovací válce přenášet výkon až 210 kW, při němž si zuby válců poradí i se silně stlačenou a těžkou hmotou. Pro vyložení veškeré hmoty z ložné plochy vozu do rovnoměrné vrstvy přitom nepotřebují o mnoho více času, než je jedna minuta.

Návěsy Jumbo přitom přinášejí maximální obslužný komfort. Stejně, jako doposud, proces vyložení krmiva řídí automatika vykládání. Nově si ovšem umí přizvat na pomoc inteligentní čelní stěnu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down