12.08.2019 | 11:08
Autor:
Kategorie:

Acros i ve vlhkém porostu

Pokusů s oživením prodeje sklízecích mlátiček Rostselmash v ČR proběhlo několik, a tím aktuálním je počin slovenské firmy KomAgrartechnik CZ, která zastřešuje prodeje pro Rostselmash v rámci ČR i SR. Jedním z prodejců v rámci naší republiky je i firma N & N Košátky. Právě na jejích pozemcích proběhlo počátkem srpna aktivní předvádění modelu Acros 595 Plus.
Akce proběhla ve dvou dnech, přičemž v tom prvním sklizeň znemožnila vydatná dešťová přeháňka. Druhý den již nepršelo, ale sklizňová vlhkost byla stále vysoká, vlhkoměr ukázal na 18 %. Přesto se kombajn do sklizně pustil a jeden zásobník naplnil, aby zájemci, kteří se na něj přijeli podívat, viděli, jak si dokáže poradit se sklizní ve ztížených podmínkách.

Předváděcí Acros 595 Plus fungoval při praktické ukázce bez známek nějakých problémů i ve vlhkém porostu, nejprve byla při sklizni odkládána sláma na řádek, poté po přehození řemenu pohonu drtiče na vyšší otáčky bylo předvedeno i to, jak vypadá její drcení. Někteří z návštěvníků si zkontrolovali též ztráty zrna, ale ty u vlhčího porostu nebývají takovým problémem, spíše je problém dobře vyčištěné zrno a neucpání „šikmáku“, nebo vytřásadla. K tomu však nedošlo.*

Celý článek najdete v Mechanizaci zemědělství 9/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down