23.10.2017 | 01:10
Autor:
Kategorie:

Flexibilní samojízdný žací mačkač

Zajímavé předvádění připravila pro své příznivce na Dni Zemědělce v Kameni firma Krone. Ve vzrostlém porostu jílku vytrvalého byla předvedena sklizeň od posečení až po odvoz hmoty. Aby posečení proběhlo rychle, pustil se do práce vysoce výkonný samojízdný žací mačka č BiG M 420.

Tento stroj je schopen pracovat i na pozemcích s vysokou vlhkostí, díky svému rozložení hmotnosti na obě nápravy na úrovni 63 procent vpředu a 37 procent vzadu. Díky své vpředu uložené kabině nabízí obsluze vynikající výhled do porostu po celém pracovním záběru až 9,7 m. Zároveň je BiG M 420 i velice flexibilní, protože může pracovat s různým způsobem souběžné úpravy sklízené hmoty anebo i s různým způsobem jejího ukládání. K úpravě může využívat buď prstového kondicionéru CV, nebo válcového mačkače CRi, který je vhodnější variantou při sklizni jetelovin.

Šnekové dopravníky mohou ukládat hmotu na jeden středový řádek mezi kola stroje, takže v následné jízdě může proběhnout sklizeň. Anebo po otevření krytů dopravníků, ovládaném z kabiny, může stroj píci odkládat na široko. Přitom může pracovat i při poměrně vysokých pojezdových rychlostech, také díky odpružené přední nápravě ve standardním provedení. A rychlý je i při přesunech po silnici mezi místy nasazení, kdy pojíždí rychlostí až 40 km/h.

Na kabině je nápadné velké čelní sklo, podporující výhled. Na přání může být kabina vybavena komfortní sedačkou Activo, zatímco klimatizace je standardem. K ovládání funkcí slouží joystick a všechny důležité informace má obsluha k dispozici na terminálu s barevnou dotykovou obrazovkou. Pojezd je regulovatelný plynule.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down