14.04.2014 | 01:04
Autor:
Kategorie:

Grand Prix pro firmu Krone

Na veletrhu Techagro získala automatická kalibrace zařízení pro měření výnosů na řezačkách Krone BiG X AutoCalibrate prestižní cenu Grand Prix. Jedná se o systém, který provádí plně automatizovanou evidenci výnosů během sklizně v reálném čase. Podmínkou je pouze odvozní návěs, vybavený vážicím zařízením a systémem pro zpracování dat pomocí ISO-Bus. Návěs pak funguje jako prostředek pro kalibraci měřicího zařízení řezačky BiG X.

Po plném naložení ložné plochy se návěs na krátký okamžik zastaví a vážicí zařízení zjistí hmotnost nákladu. Získaná data se odešlou na řezačku. Systém AutoCalibrate je přijme a porovná s daty výnosů evidovanými řezačkou. Tímto způsobem na základě reálných dat proběhnou první kalibrace. Při dalších následných jízdách návěsu pod řezačkou pak již probíhá výše uvedená komunikace mezi oběma stroji automaticky. Nevyžaduje tedy žádné zásahy od řidičů obou strojů. Bude fungovat kvalitně jak při sklizni homogenních porostů, tak i za obtížných podmínek nízkého nebo proměnlivého výnosu píce. Právě při sklizni neznámých ploch při provádění služeb bude mít systém AutoCalibrate velký přínos v tom, že poskytne podložená data o skutečně zpracovaných objemech píce. Na základě nich pak může být provedeno vyúčtování odvedené práce.

Odvozní prostředky se zároveň nemusí zdržovat zajížděním na váhu. To zvyšuje plynulost sklizňového řetězce, výkonnost i úroveň zpracování píce na sile, což se projeví ve větší kvalitě krmiva. Tím, že se odvozci rychleji „otočí“ zpátky na pole, může (v závislosti na dopravní vzdálenosti) pracovat o jednu soupravu méně. To také znamená snížení provozních nákladů.

Dále spočívá přínos systému AutoCalibrate v tom, že díky jeho automatickému fungování zcela odpadá nutnost manuálního zadávání kalibračních dat. Tím jsou eliminovány možné zdroje chyb a řidiči se mohou soustředit plně na svou práci bez neustálé kontroly množství sklízené hmoty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down