05.04.2021 | 04:04
Autor:
Kategorie:

Integrované vážení jako užitečná výbava lisu

Firma Claas nabízí své lisy na obří hranolové balíky s řadou inovací a rozšířenými možnostmi výbavy. Modely Quadrant 4200, 5200 a 5300 mohou být na přání vybaveny mimo jiné vážicím zařízením, integrovaným v lisu, a účinným osvětlením světlomety LED. Kromě jiného může být i menší model Quadrant 4200 osazen výsuvným nosníkem nožů.

Integrované vážení je zajímavá funkce pro ty zemědělce či poskytovatele služeb, kteří chtějí mít v průběhu sklizně neustále přehled o kvalitě balíků. Vážicí zařízení je vestavěno do válečkového skluzu lisu. Vlastní proces vážení probíhá v průběhu práce automaticky u každého slisovaného balíku a nezpůsobuje při lisování žádné zpoždění. Každý balík může být zvážen při rychlosti jízdy až 20 km/h. Za normálních podmínek pracuje vážicí zařízení s odchylkou nejvýše +/- 5 kg.

Zjištěné informace o hmotnosti každého balíku jsou prostřednictvím ISOBUS předávány na terminál v kabině traktoru. Veškeré hmotnosti balíků jsou ukládány do paměti, a to ve vztahu k zakázce, resp. ke sklízené ploše. Při sklizni formou služby mohou tato data sloužit jako podklad k vyúčtování odvedené práce. Prostřednictvím systému telemetrie Claas Telematics je možné poskytovat zákazníkům přidanou službu v podobě informací o výnosu hmoty z celé sklizené výměry či z každého pozemku. Podrobná mapa pozemků zobrazuje mimo jiné místa, kde jsou balíky uloženy, hmotnost jednotlivých balíků a jejich vlhkost.

Pro práci v noci je možné lisy Quadrant 4200, 5200 a 5300 vybavit sedmi přídavnými vysoce účinnými LED světlomety.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down