30.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:

Investice do velkého lisu se vrátí v úsporách

Celá řada zemědělců, ale i poskytovatelů služeb, přemýšlí nad tím, jak dosáhnout snížení nákladů na manipulaci s balíky a na jejich dopravu. Vhodným řešením je lis na obří hranolové balíky s vysokou úrovní stlačení. Podnik služeb lépe obstojí v konkurenčním prostředí a samozřejmě také zvýšení výkonnosti přijde vhod.

Firma Krone vyrábí takový lis. Má označení BigPack 1290 HDP II a oproti vysokotlakému lisu BigPack HDP dokáže formovat balíky s vyšší slisovaností o deset procent při zachování shodné pojezdové rychlosti. Ve srovnání se standardním lisem High Speed činí toto navýšení řádově okolo 30 – 40 %. Anebo při nastavení na shodnou úroveň stlačení materiálu umí nové lisy pracovat rychleji a vyprodukovat za shodnou dobu větší počet balíků (o shodných rozměrech 120 x 90 cm).

Uživatelé v praxi oceňují vyšší pracovní rychlost velkého lisu firmy Krone; ve srovnání s lisy BigPack HDP se HDP II pyšní schopností ke zvýšení produktivity o celých padesát procent. Průchodnost se zvýšila z 50 na 85 t hmoty za hodinu. Lis Krone BigPack 1290 XC HDP II dovoluje poskytovat unikátní formu služby, kdy si zákazník může zvolit lisovací tlak, s nímž chce konkrétní materiál sklízet. Práce je poté účtována podle hmotnosti sklizeného materiálu.

Poskytovatelům služeb lis k firmě přivede nové zákazníky, zároveň je díky němu možné naložit na shodný nákladní automobil o tři až čtyři tuny suché hmoty více a zvýšit tak efektivitu dopravy. Lepší ekonomika sklizně představuje významnou konkurenční výhodu. Investice do lisu BigPack 1290 XC HDP II od firmy Krone se tak vrátí v úsporách ve všech následných operacích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down