23.09.2020 | 06:09
Autor:
Kategorie:

JCB a McHale a linka sklizně píce v jejich podání

Společnost Manatech CZ a Pekass společně pořádala polní den, na kterém představila stroje JCB Fastrac a techniku McHale a zapojila je do linky sklizně pícnin. Jedním ze zajímavých souprav byl traktor JCB Fastrac a kombinace lisu a baličky McHale Fusion 3 Plus.

Lis tvoří balík v pevné lisovací komoře s 18 válci a následně ho balí vertikální balící mezikruží do fólie. Sběrací ústrojí sbírá píci v pracovním záběru 2,1 m a mohutný rotor ji plynule podává dále do stroje do lisovací komory. Když je balík o velikosti 1,23 x 1,25 m vytvořen, je vyložen na balicí vůz. Svou práci pak začíná mezikruží, které balík zabalí do fólie. McHale Fusion 3 Plus má dokonce patentovaný systém aplikace fólie, tzv. fólie na fólii, kdy fólie je aplikována už v lisovací komoře. Výhodou je rovnoměrné předpětí fólie, spolehlivost zabalení, optimální tvar balíku a ideální hustota. Nastavit je ale možné i vázání do sítě a teprve následně do fólie a takto byl stroj i předváděn.

V lince se představil i klasický svinovací lis s variabilní komorou V6 750. Ten tvoří balíky o šířce 1,23 m a průměru 0,6 až 1,68 m. Zařazena pak může být samostatná balička. V ukázkách se představila 991 High Speed. Je možné ji použít jako tažený stroj, anebo díky dálkovému ovládání jako stacionární.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down