26.11.2020 | 06:11
Autor:
Kategorie:

Malé mlátičky s novým motorem

Firma Claas vyrábí také sklízecí mlátičky řady Avero, které umožňují soukromým zemědělcům být ve sklizni zrna soběstačný. Pro rok 2020 se tyto nejmenší stroje dočkaly úprav v motorovém prostoru. Jak Avero 240, tak i Avero 160 obdrží nový motor Cummins B6.7 se zdvihovým objemem 6,7 l.

U větší mlátičky má výkon 157 kW/213 k a u menší pak 123 kW/167 k. Ve srovnání s předchůdci tak výkon stoupne o 8, resp. 9 koní. Motory splňují limity emisní normy stupeň V s využitím systému SCR a filtru pevných částic DPF. Systém úpravy spalin má menší nároky na volný prostor než doposud, čímž se také usnadňuje údržba motoru.

Také kompaktní sklízecí mlátičky Claas disponují velkou kabinou. Nízká hlučnost dovoluje koncentraci na práci. Osvětleným průzorem je možné vizuálně kontrolovat přepad. K ovládání mlátičky slouží multifunkční páka a terminál CIS.

Výbavou, kterou si pochvalují snad všichni uživatelé, jsou žací adaptéry Claas Vario. Podle plodiny a sklizňových podmínek je možné povelem z kabiny prodloužit či zasunout žací stůl, takže lze dosáhnout optimálního toku hmoty do šikmého dopravníku. Jednoduché je také připojování adaptéru k mlátičce. Dalšími variantami pro Claas Avero 160 a 240 jsou sklopné žací adaptéry Corio či adaptéry Maxflex.

Sklízecí mlátička Claas Avero 240 je prvním strojem v sortimentu tohoto výrobce, vybaveným mláticím systémem APS.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down