24.04.2017 | 01:04
Autor:
Kategorie:

Na senáže s výkonnou a kvalitní technikou

Sezóna senážování se kvapem blíží a je tedy třeba uvažovat nad kvalitním strojovým vybavením – vhodnou technikou, která zajistí včasnou sklizeň hmoty spolu s jejím zkrácením na požadovanou délku. Zvláště u těžko silážovatelných hmot, jako jsou jeteloviny anebo travní píce, je úroveň nařezání významná pro její vhodné uložení do silážního žlabu, vytěsnění vzduchu a příznivý průběh konzervace.

U moderních sklízecích řezaček je kladen velký důraz nejen na jejich výkonnost, ale také na kvalitu řezu. V plné míře to platí i o nové řadě sklízecích řezaček John Deere 8000. Tyto stroje se pyšní na první pohled moderně a zároveň účelně střiženou kapotáží.

Řezačka JD 8600i je poháněna nejvýkonnějším motorem, jaký John Deere vyrábí – šestiválcem se zdvihovým objemem 13,5 l. Pro čistý sběr píce umí řezačky řady JD 8000 synchronizovat otáčky sběrače s pojezdovou rychlostí. Též je možné na přání vybavit sběrací zařízení systémem změny poměru otáček mezi vkládacím šnekem a sběracími prsty.

Na dalších konstrukčních celcích jsou pak znát provedené inovace směrem k dosažení vyšší hltnosti. Stroj je osazen dvěma páry vkládacích válců. Horní válec je předsunutý dopředu a vrstva materiálu, který může procházet mezi vkládacími válci, může mít tloušťku až 22 cm (dříve nejvýše 18 cm).  Pro zvýšení hltnosti byl zvětšen krok vkládacích válců, ale radiální pohyb zadního válce zůstal zachovaný. Přítlak válců zajišťují dvě silné vinuté pružiny. Vkládací válce se nechají poměrně jednoduše odklopit, čímž se za několik minut získá přístup k řezacímu ústrojí.

Řezačky také umí provádět analýzu krmiva přímo při sklizni díky unikátnímu systému HarvestLab.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down