06.11.2020 | 06:11
Autor:
Kategorie:

Nahrnování pro pět vozů? Žádný problém

V zemědělském podniku VOD Jetřichovec jsou ve značné oblibě stroje firmy Pöttinger. Kromě sběru a řezání píce bylo i sečení a shrnování postupně přenecháno technice této značky. Šetrné zacházení s pící, sklizeň kvalitního krmiva a spolehlivost byly hlavními důvody pro pořízení vzadu neseného žacího stroje NovaCat 305 H ED a čelního provedení NovaCat 306 F ED alfa motion, vhodně doplněných čtyřrotorovým shrnovačem Eurotop 1251.

Proč zrovna tento širokozáběrový model shrnovače? VOD Jetřichovec nyní provozuje flotilu pěti návěsů značky Pöttinger. Při sklizni pracují někdy i všechny vozy společně. Velkou měrou k tomu pomáhají právě shrnovače Pöttinger, díky jejichž výkonnosti nemusí ani flotila pěti návěsů čekat, než bude zavadlá hmota nahrnuta do řádků.

Shrnovač firmy Pöttinger Eurotop 1251 má plynule nastavitelný pracovní záběr. Umí formovat řádek ze záběru až 12,5 m, ale při shrnování posečeného bobu pracuje s nejnižším záběrem na úrovni devíti metrů. Možnost zasunutí první dvojice rotorů na teleskopických nosnících dovoluje plynulé vyhýbání se překážkám.

Vzhledem ke své celkové délce je shrnovač vybaven souvraťovým managementem, díky němuž je zvedání a spouštění rotorů při obracení soupravy automatizováno.

Shrnovač se osvědčil natolik, že v roce 2011 byl vyměněn za nový model se shodným záběrem - TOP 1252 Multitast. Tento stroj má již první dva rotory poháněné hydraulicky, nicméně si zachovává osvědčenou obratnost, dobrou manévrovatelnost a snadné skládání pro přejezdy, díky čemuž je výkonný i při sklizni členitých ploch.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down