15.10.2021 | 10:10
Autor:
Kategorie:

Nástavbový secí stroj a aktivní příprava půdy

Do čerstvě zoraného pole vjela souprava traktoru Kubota M7-133 a nástavbového secího stroje Kubota SD 2300 M s aktivní přípravou půdy rotačními bránami PH 2301. Rotační brány PH 2301 jsou určeny pro traktory do 180 koní a jsou skvělou volbou pro středně velké podniky nebo pro práci ve službách. Rotační brány Kubota se vyznačují šroubovitým uspořádáním rotorů, jenž zamezuje zablokování rotorů kameny, snižuje nároky na výkon traktoru a šetří palivo. Práci ukončuje půdní pěch packer s průměrem 575 mm.

Na aktivní pracovní nářadí je navěšen secí stroj SD 2300 M. Díky univerzálnímu spojovacímu trojúhelníku lze tento model (ale i všechny ostatní modely řad SD1000 M a SD2000 M) namontovat na existující brány Kubota i na jiné stroje pro přípravu půdy.

Secí stroj disponuje zásobníkem na osivo , který ve standardu pojme 1050 l osiva a na přání lze objem navýšit ještě o 400 l. Zásobník je vybaven kovovým dobře těsnícím rámem, aby se dovnitř nedostal prach. Dále je secí stroj vybaven elektricky poháněným dávkovačem Eldos, jenž se vyznačuje velkou univerzálností. Zasít dokáže jak malé osivo například máku, tak velká semena. K tomu má k dispozici pět výsevních válečků různých velikostí. Osivo je ukládáno pomocí secí botky CX II a následně je ještě do půdy přitlačeno rolnou. Dva paralelogramy zajišťují snadné a zcela nezávislé nastavení hloubky práce rotačních bran a hloubky setí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down