05.11.2020 | 06:11
Autor:
Kategorie:

Návěsy rakouského výrobce sklízí suchou i zavadlou hmotu

Zemědělský podnik VOD Jetřichovec na Vysočině patří mezi spokojené uživatele víceúčelových a samosběracích návěsů výrobce Pöttinger. Od roku 2005 je v podniku v provozu samosběrací návěs Faro 6300 L, který se specializuje na sklizeň suché hmoty.

Později se flotila návěsů Pöttinger ještě rozrostla o dva stroje Faro 8000 L, díky kterým bylo možné vyřadit z provozu trojici starých dosluhujících návěsů. Sklizeň slámy a sena byla vyřešena, přičemž se výrazně zvýšila výkonnost a snížily se provozní náklady, především díky bezporuchovému fungování vozů. Sklizeň slámy a sena z luk se tak posunula na novou úroveň.

A v roce 2010 se tak stalo i v oblasti sklizně senáží a siláží, které se značně urychlily tím, že byl do provozu uveden víceúčelový návěs Jumbo 10010 L Combiline. Kromě svého velkého objemu ložné plochy a komfortním jízdním vlastnostem hydropneumaticky odpruženého podvozku Tridem s první a třetí řiditelnou nápravou a automatickým vyrovnáváním přinesl tento vůz také automatické brousicí zařízení Autocut.

S tímto zařízením je možné udržovat všechny nože v nosníku po celý den v nabroušeném stavu bez velké námahy či časových prodlev. Broušení nožů probíhá vždy v poledne a při dlouhých směnách také odpoledne. V průběhu pouhých deseti minut mají všechny nože v nosníku opět nabroušené své ostří, zatímco obsluha se může věnovat jiné činnosti. Ostré nože znamenají nejenom kvalitní řezanku, ale také snížení energetické náročnosti sklizně a možnost pracovat při vyšší pojezdové rychlosti.

Jumbo 10010 L Combiline využívá svého výkonného řezacího ústrojí i při sklizni slámy na krmení, kterou pomocí svých 45 nožů ve výkyvném nosníku zkracuje na krátkou řezanku.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down