26.06.2019 | 08:06
Autor:
Kategorie:

New Holland má kompletní linku sklizně pícnin

Možná se divíte, že New Holland nabízí kompletní linku pro sklizeň píce. Pravdou je, že tato novinka je stará přibližně dva roky. Tou dobou totiž společnost New Holland zakoupila firmu Kongskilde a postupně implementuje její sortiment do své nabídky. Jde o kvalitní a oblíbené stroje, které nabízí efektivní sklizeň pícnin a nutno podotknout, že strojům žlutá barva velmi sluší.

Jak už bylo řečeno, jedná se o kompletní linku, a ta začíná sečením. V sortimentu žacích strojů jsou jak čelně nesené, tak vzadu nesené, a jak bylo vidět v ukázkách, nechybí ani kombinace tzv. letadlo. Představená kombinace se skládala z čelně nesené lišty DiscCutter F 320 P a vzadu nesených žacích strojů DiscCutter 860 P. Čelní lišta byla vybavena kondicionérem a samotná nabízí pracovní záběr 3,11 m. V sortimentu je ještě o chlup větší model 360 P s pracovním záběrem 3,52 m. Oba modely žacího stroje DiscCutter F patří k nové generaci čelních diskových žacích strojů se zavěšením Contour Float. Osa žacího stroje je zavěšena na paralelogramu a lišta se dokáže naklopit do boku až o 12°a v předozadním směru až o 16°. To přináší jednak optimální kopírování povrchu i ve velmi zvlněném terénu, jednak dobrou ochranu proti nárazu na překážku. Žací lišta se umí pohybovat i ve svislé ose, a to až o 55 cm. Tato vlastnost spolu s nastavitelným přítlakem přináší možnost sečení pod opravdu nízkým úhlem a řez je čistý díky pevně uchyceným nožům na discích Q+.
V ukázce byla čelní lišta zkombinovaná se vzadu neseným žacím strojem DiscCutter 860P s pracovním záběrem 8,6 m, který se rovněž vyznačuje nízkým sečením a celá kombinace stejně jako všechny nové žací stroje v sortimentu New Holland za sebou zanechává rovnoměrné a nízké strniště.
V nabídce pícninářského programu New Holland se pomalu zabydlují i obraceče a shrnovače. Pro prezentaci byl vybrán největší obraceč řady, který nese označení ProTed 880 a pracuje v pracovním záběru 8,8 m. Zajímavostí je pohon na pracovní jednotky přes plastové spojky, což výrazně zjednodušuje údržbu stroje a také jeho životnost. V nabídce je též stejný model v tažené verzi a v nesené verzi ještě menší stroje ProTed 690 s pracovním záběrem 6,9 m a ProTed 760 s pracovním záběrem 7,6 m.
Co se shrnovačů týká, i zde je nabídka široká. Shrnovače píce mají označení ProRotor a konkrétní model prezentovaný v ukázkách byl stranový shrnovač se dvěma rotory o pracovním záběru 6,3 m. V nabídce jsou též jednorotorové shrnovače se záběrem 2,8–4,5 m a středové shrnovače se záběrem 6,6–8,2 m.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down