24.06.2021 | 07:06
Autor:
Kategorie:

Další dimenze výkonu ve sklizni píce

Firma Pöttinger je tradiční výrobce samosběracích a senážních návěsů. Vozy královské třídy představila poprvé v roce 1999 na mezinárodním veletrhu Agritechnica. Tehdy se všem zemědělcům zdál návěs s ložnou plochou o objemu šedesáti krychlových metrů na tandemovém podvozku veliký. Nicméně u českých chovatelů skotu se první vozy Jumbo 6000 a 6600 osvědčily výborně. V mnoha případech dokonce vedly zemědělské podniky k celkové reorganizaci sklizňových technologií krmiva, které se nově postavily na vozech.

Ale návěsy Jumbo byly využívány i k odvozu kukuřice od řezaček. A především pro posílení transportní funkce návěsů od řezačky do místa uložení uvedla firma Pöttinger jako druhou generaci vozy Jumbo Combiline, postavené na rámu s výškou 330 mm, jenž sloužil i novým vozům Jumbo. A nyní, na jaře 2021, přichází třetí generace. Návěsy mají nové značení – bez přídavku Combiline, jedná se o Jumbo série 7000. Úplně nový, moderní vzhled prozrazuje to, že vývojový tým v Grieskirchenu se na přepracování vozů vrhnul důkladně.

Skutečně se jedná o nejvýraznější inovace od začátku výroby návěsů Jumbo. Přepracované byly všechny hlavní komponenty – od sběrače až po rozdružovací válce. Řada patentovaných technických inovací dovoluje pracovat ještě efektivněji. Úplně nově vyřešený systém pohonu dovoluje agregovat traktory o výkonu až 500 k! Inteligentní automatika plnění dovoluje vyšší stlačení hmoty, takže namísto dřívějších tří jízd postačují dvě při shodném objemu odvezené hmoty.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down