26.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:

Nová generace lisů s pevnou komorou

Firma Claas je tradičním výrobcem svinovacích lisů s pevnou komorou řady Rollant. Pro letošní rok přichází tyto lisy v novém provedení. Na svých tiskových dnech prezentoval Claas nový model Rollant 540 RC, což je nástupce lisu Rollant 374 a 375. Nový lis je především všestranným strojem pro sklizeň sena, slámy i senáží. Aby výrobce mohl zaručit dlouhou životnost, byl nový lis zesílen.

Většina inovací směřuje k zaručení spolehlivého fungování při sklizni zavadlé hmoty. Díky inovacím se zvýšil lisovací tlak a došlo také ke zjednodušení údržby lisu.

Pro novou generaci lisu Rollant vyvinula firma Claas nový koncept pevné komory, tvořené menším počtem patnácti lisovacích válců. Válce jsou zesílené – jsou vyrobené z ocelového plechu o tloušťce čtyř milimetrů. Mají vroubkovaný profil, takže spolehlivě zachytí každý – i vlhký – materiál a uvedou jej do rotace. Koncové čepy o průměru 50 mm z tvrzené oceli na straně pohonů zajišťují přenos síly na válce. Jsou pomocí příruby přišroubované k tělesu válců a v případě potřeby mohou být i jednotlivě zaměněny.

Rollant 540 lisuje balíky o průměru 125 cm se šířkou 122 cm. Nový koncept komory, zesílené válce a výkonný hydraulický systém ve výsledku vedou k tomu, že produkované balíky mají optimální tvar a vysokou slisovanost. Dociluje se tedy účinného vytěsnění vzduchu. Na přání může být lis osazen systémem MPS II.

Olej pro mazání řetězů je uložený v nádrži o objemu 6,3 l, z níž je dopravován excentrickým čerpadlem na základě potřeby mazání přímo k článkům řetězů. Systém permanentního mazání řetězů je užitečnou inovací.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down