31.03.2015 | 08:03
Autor:
Kategorie:

Vozidla Unimog v extrémním off-road testování

Terénní užitkový automobil Unimog vyniká svou pohyblivostí za těžkých podmínek a všestranností využití. Nejlepší možností, jak si udělat skutečnou představu o mobilitě těchto strojů v terénu, nebo jak se říká odborně „off-road“, jsou testovací jízdy. Pro zájemce o své stroje Unimog přichystala firma Mercedes-Benz zkušební jízdy na speciálním polygonu, kde si v roli řidiče nebo spolujezdce mohli zažít všechny vlastnosti přímo v kabině stroje.

Testovací jízdy byly součástí premiéry užitkových vozidel Unimog U 4023 a U 5023 nové generace. Byly organizovány tak, aby si zájemci mohli porovnat rozdíly mezi oběma novými modelovými řadami tohoto stroje a měli také srovnání s předcházející generací těchto strojů, vybavenou motory Euro 5.

Jízdy probíhaly v testovacím areálu, v němž se na ploše celých 1200 hektarů rozkládají různé volné plochy a technická zařízení, určená k ověřování jízdních vlastností nejrůznějších terénních vozidel či kvalit materiálu (využívá armáda). Zvlněný zalesněný terén místy se strmým klesáním a stoupáním spolu s přírodními i uměle vybudovanými překážkami skýtá nejlepší prostředí pro předvedení vlastností vozidel Unimog.

Zástupci firmy Mercedes-Benz připravili pro účastníky akce dva okruhy s dobou jízdy vždy dvacet minut. Trasu zvolili tak, aby na jejích různých úsecích mohli demonstrovat všechny přednosti svých originálních automobilů.*

 Více informací v měsíčníku Mechanizace zemědělství 5/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down