31.01.2021 | 06:01
Autor:
Kategorie:

Nová řada mlátiček ve střední třídě

Celá řada zemědělských podniků střední velikosti v Evropě s oblibou využívá sklízecí mlátičky Case IH řady Axial-Flow 140. Nástupcem je nová řada Axial-Flow 150, která tuto sérii kompletně nahrazuje. Hlavní inovací jsou přepracované motory, doplněné řadou dalších vylepšení. Stroje byly poprvé prezentovány na tiskových dnech Case IH v létě 2019 a poté na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Tři nové modely Axial-Flow 5150, 6150 a 7150 pohánějí šestiválcové motory z produkce sesterského výrobce FPT Industrial. Splňují limity emisní normy stupeň V a naladěné jsou na jmenovitý výkon 278, 333 a 380 k (podle normy ECE R120). Top-model Case IH 7150 má maximální výkon celých 460 k; jedná se o přídavné navýšení výkonu Power Boost, aktivované při jmenovitých otáčkách motoru v průběhu vysýpání za jízdy. K dispozici je tedy o celých 11 k více než u dosavadní mlátičky Axial-Flow 7140. Díky tomu si může mlátička zachovat svou rychlost jízdy při sklizni a současně docilovat vyššího výkonu překládání zrna.

Motory Fiat Powertrain Industries využívají ke snížení obsahu škodlivin ve výfukových plynech patentovaný systém Hi-eSCR s externí katalytickou redukcí. Systém má v sobě integrován již i malý filtr pevných částic, který je zapotřebí čistit či podrobit údržbě jen zřídka. Čištění filtru navíc probíhá automaticky. Obsluha si může tento úkon přesunout do období s dešťovým počasím či do volného času mimo práci na poli. Sklizeň tak nebude narušena.*

Videoukázka přibližuje práci předchůdce z modelové řady Axial-Flow 140.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down