13.09.2018 | 07:09
Autor:
Kategorie:

Nová řezačka s vysokým výkonem

Firma Krone je uznávaným výrobcem samojízdných sklizňových řezaček. Tradičně je také zastoupena v nejvyšší výkonové třídě. Největší modely překonávají výkonovou hranici 1000 k. Zpočátku Krone u svých největších sklízecích řezaček využíval koncept dvojice motorů, později zaměněný za instalaci jednoho motoru s velkým zdvihovým objemem. V rámci postupné modernizace celého sortimentu řezaček Big X přepracovala firma Krone i největší typy a nyní přichází s novým modelem.

Třetí modelová řada „velkých“ sklízecích řezaček Krone má nový top model – má označení BiG X 1180 a – shodně jako další tři typy BiG X 680, 780 a 880 – je poháněn motorem značky Liebherr. Tento motor má dvanáct válců v uspořádání do V a dokáže vyprodukovat výkon až 850 kW/1156 k. Počet válců, jejich uspořádání i zdvihový objem motoru 24,24 l jsou shodné jako u motoru stroje dosavadního. Nicméně motor Liebherr dosahuje vyššího točivého momentu a vyššího výkonu.

Shodný je také management řízení motoru PowerSplit, dovolující přizpůsobit výkon motoru sklizňovým podmínkám. A to buď stiskem tlačítka z kabiny, anebo i plně automaticky. V případě, že je zapotřebí nižší úroveň výkonu, je aktivován režim Eco Power, v němž může být výkon zredukován až na 700 k. To je případ sklizně málo vydatných řádků senáží. Ale zrovna tak může být i při senážování aktivován režim XPower, kdy řezačka produkuje maximální výkon pro těžké podmínky. Tento režim najde uplatnění především při sklizni výnosných porostů silážní kukuřice. Takové podmínky připravila firma Krone v rámci svých tiskových dnů, a nová řezačka BiG X 1180 zvládla sklizeň porostu s obsahem sušiny 50 procent a výškou dobře 3,5 m bez problémů.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down