22.05.2014 | 06:05
Autor:
Kategorie:

Nová sklízecí řezačka Krone BiG X 480 a návěs TX v akci

Firma Krone uvádí v letošním roce na trh nové sklízecí řezačky BiG X 480 (s výkonem motoru 489 k) a 580 (s výkonem motoru 585 k). Jsou koncipovány pro odvádění vysokých výkonů při zachování kvalitní řezanky.

Tradičních šest vkládacích válců má hydraulický pohon.  Primární slisování píce je zajištěno dostatečnou vzdáleností mezi předním válcem a protiostřím. S využitím zařízení AutoScan může být délka řezanky nastavována automaticky v závislosti na stupni zralosti sklízené plodiny. Řezačky BiG X 480 a BiG X 580 mají upravený řezací buben a zachovaly si systém VariStream. Prostřednictvím odpruženého dna pod řezacím bubnem a za metačem zajišťuje tento systém plynulý provoz bez ucpávání i tehdy, pokud je přísun píce nestejnoměrný.

Řezačka má plynulý rozsah rychlostí až do 40 km/h. Díky speciálnímu nezávislému zavěšení kol zadní nápravy dosahuje výborné manévrovatelnosti. Rejdový úhel kol dosahuje 50o.

Další novinkou jsou svozové návěsy Krone TX. Při jejich konstrukci se firma Krone vydala cestou vývoje návěsu s jediným rámem a připojením pomocí lomené oje.  Rám ve tvaru vany je samonosný, což má výhodu v nižší hmotnosti a možnosti zvětšení  přepravního prostoru asi o 2 m³. Dva modely těchto návěsů tak nabízejí objem korby téměř 46 m³, resp. 56 m³.  Zároveň mají návěsy nízko položené těžiště.

Přiložená videoukázka přibližuje činnost soupravy nové řezačky BiG X 480 a svozového návěsu Krone TX 560 při sklizni travní senáže*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down