25.09.2021 | 04:09
Autor:
Kategorie:

Nové polopásové traktory jsou skutečně komfortní

Že jsou pásové traktory německé firmy Claas velmi komfortní, je známé. Nejlepší ale je, si jízdu vyzkoušet na vlastní kůži. Redakce měla tuto příležitost na Dnu Zemědělce v Kameni, kde firma Agrall zemědělská technika připravila testovací jízdy s novými pásovými traktory Claas.

A nechyběl ani nejvýkonnější z Axionů, traktor Claas Axion 960 Terra Trac. A jaké to je, vládnout až 460 koňským silám na čtyřnásobném odpružení (přední náprava, pásové jednotky, kabina a sedadlo řidiče)? Jedním slovem – úžasné! Jízda po nerovném povrchu pole po sklizni silážní kukuřice s nakypřenou půdou rychlostí 10 až 12 km/h byla velmi komfortní. Opustit kabinu po skončení testovací jízdy se mi vůbec nechtělo.

Zadní tříbodový závěs i další funkce jsem mohl pohodlně ovládat tlačítky na páce Cmotion. Rychlost také touto pákou, anebo pojezdovým pedálem, či bylo možné aktivovat tempomat. Spolu s kultivátorem Väderstad TopDown 500 činilo zatížení motoru 70 procent a prokluz byl na nulové úrovni, což znamenalo i nulové ztráty v přenosu výkonu na podložku. Hlučnost v kabině byla na příjemně nízké úrovni. Co je třeba ještě ocenit, je vynikající manévrovatelnost traktoru. Díky svému podvozku nevyvíjí velký tlak na nářadí v pracovní poloze v případě, že obsluha vezme za volant. Nový dotykový terminál nabízí snadný přístup ke všem funkcím traktoru.

Traktory Axion 900 Terra Trac jsou až po zadní část shodné, jako kolové modely – využívá se shodná převodovka i zadní diferenciál, ale standardní zadní mosty jsou odstraněny. Místo nich vyvinul Claas tzv. saxofony, které slouží k překlenutí výškových i délkových rozdílů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down