26.05.2017 | 12:05
Autor:
Kategorie:

Novinky z oblasti senážních návěsů

Firma Pöttinger je považována za předního výrobce samosběracích a senážních návěsů na světovém trhu. Téměř šedesátku modelů těchto strojů má ve svém sortimentu a dokáže velmi individuálně reagovat na požadavky jednotlivých zákazníků. Zároveň vyvíjí tyto stroje stále dál a s novinkami přichází i v roce 2017.

První inovace se týká přípojného zařízení, konkrétně oje. Velké senážní návěsy modelových řad Jumbo, Torro a Europrofi obdrží novou oj se svislým zatížením tři tuny. To také znamená, že jejich nejvyšší celková dovolená hmotnost vzroste o 1000 kg. Vyšší úroveň přídavného dotížení traktoru znamená i zlepšení jeho trakčních vlastností.

Trochu neoficiálně zavedla firma Pöttinger do standardní výbavy svých návěsů Jumbo v nedávné době systém automatické dopravní a pracovní polohy. Pro řidiče traktoru to znamená usnadnění obsluhy, ale zároveň se výrazně zvýší bezpečnost při přejezdech s návěsem. Pod sběračem zůstane více volného prostoru, protože oj je automaticky zvednuta do výšky. Nově nabídne firma Pöttinger tento systém i pro návěsy od modelové řady Primo až po vozy Torro Combiline.

Také u další inovace hrálo svou roli zvýšení úrovně komfortu pro řidiče. Nové mechanicky ovládané nucené řízení přináší zároveň i prodloužení životnosti podvozku návěsu. Tyč pro ovládání řízení lze zaaretovat, což usnadňuje a urychluje agregaci vozu s traktorem, a zlepšuje komfort práce. Tyč je zároveň vybavena nájezdovou ochranou, která ji chrání před poškozením, resp. kolizí s pneumatikami zadní nápravy traktoru.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down