23.10.2017 | 12:10
Autor:
Kategorie:

Nový shrnovač s pásy na našem trhu

Při volbě metody pro shrnování píce přichází v úvahu také varianta shrnovače s pásovým dopravníkem. Sběrač zvedne píci rovnou z pozemku a hmota je následně dopravena po pásovém dopravníku na řádek. Dále je v moderních technologiích důležitá rovněž i výkonnost shrnování píce na řádek, aby následné sklizňové stroje mohly plynule pracovat. V závislosti na typu pícniny a výnosu hmoty je pak požadována také flexibilita v ukládání hmoty.

Všem těmto požadavkům vychází pásové shrnovače vstříc. Novým strojem na našem trhu je Alfaspeed M8 MultiMerge, zastupovaný společností TECH INVEST BOHEMIA, s. r. o. V činnosti mohli vidět tento moderní stroj návštěvníci Dne Zemědělce v Kameni, kde jej při práci předváděl jeden z majitelů stroje, firma Agroslužby Krpálek.

Název stroje spojuje označení alfalfa, užívané pro jednu z nejvíce pěstovaných pícnin na orné půdě – vojtěšku, a rychlost. Alfaspeed je zároveň označení pro inovativní koncept, jednoduchou konstrukci, obratnost, vysokou výkonnost a jednoduchou obsluhu. Každý komponent stroje je vyroben z materiálu o vysoké kvalitě moderní technologií a v průběhu výroby je kvalita práce kontrolována opakovaným testováním.

Maximální pracovní záběr činí osm metrů, ale maximální záběr sběrače činí 7,3 m. Do transportní polohy se stroj vertikálně sklápí a jeho výška v této poloze činí 3,95 m. Hmotnost dosahuje 3200 kg. Stroj dovoluje ukládání několika způsoby: na jeden středový řádek, na jeden stranový řádek vpravo či vlevo anebo na dva řádky současně vpravo i vlevo. Je to dáno variabilitou ve směru otáčení pásových dopravníků. A také tím, že oba dopravníky se nechají příčně posunovat oběma směry.

Výhodou využívání pásových shrnovačů je sklizeň krmiva bez znečišťování a výrazné snížení ztrát cenných částí rostlin.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down