Poprvé před českou veřejností

Společnost Manatech CZ, s. r. o., předvedla na Dni Zemědělce v Kameni u Pelhřimova poprvé české veřejnosti žací stroje firmy McHale. Traktor New Holland byl agregován s přední žací lištou F3100 s pracovním záběrem 3 m, vybavenou sedmi disky osazenými dvěma noži, vyměnitelnými bez nářadí. Soupravu pro sečení píce McHale doplnila také boční žací lišta R3100 se stejným pracovním záběrem i vybavením. Výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm. K přednostem žacích strojů irského výrobce patří propracované 3D kopírování terénu.
Lisy McHale zastupovaly při předvádění dva modely. Prvním byl lis s pevnou lisovací komorou F5500 lisující balíky o šířce 123 cm a průměru 125 cm. Lis je vybaven sběračem o šířce 2,1 m s pěti řadami prstů, 18 mačkacími válci, sklopnou podlahou ovládanou z kabiny traktoru, řezacím ústrojím s 15 hydraulicky jištěnými noži (délka řezanky 65 mm). Údržbu usnadňuje automatické mazání řetězů. Druhým zástupcem lisů McHale byl model Fusion Vario – kombinovaný lis s baličkou vybavený variabilní komorou o šíři 123 cm, schopný lisovat balíky o průměru od 0,6 do 1,6 m. Patentovaný systém přenese balík z lisu na baličku vybavenou dvěma satelity. Výkonnost soupravy dosahuje při dostatku hmoty až 50 balíků za hodinu.
Zajímavou soupravu vytvořil manipulátor Dieci Agri Tech 35.7 VS vybavený zadním vývodovým hřídelem a rozdružovač balíků McHale C460 využitelný pro rozdružování balíků senáže a samozřejmě i slámy. Rozdružovač vybavený dvoustupňovou převodovkou dokáže rozdružovat dva balíky o průměru 1,5 m nebo jeden větší.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down