15.05.2014 | 08:05
Autor:
Kategorie:

Prezentace s mezinárodní účastí

Vývoj a výroba techniky pro sklizeň pícnin pro světový trh a široký okruh zákazníků přináší nové výzvy. Firma Krone na neustále měnící se požadavky reaguje dalším vývojem svého sortimentu strojů. Nové stroje a inovace firma představila na tiskových dnech, konaných ve jejím výrobním závodě ve Spelle. Akce se skládala z tiskové konference, návštěvy výrobního závodu, představení novinek strojů pro tuto sezónu a praktické ukázky jejich činnosti.

Zajímavá byla již návštěva muzea Krone, kde se nachází jak historické, tak i moderní sklizňové stroje. Firma v posledních letech hodně investovala do rozšíření svých výrobních i školicích kapacit. V roce 2013 bylo otevřeno nové Training centrum, určené pro školení zástupců dovozců ze zemí celého světa, servisních techniků i uživatelů strojů Krone. Druhou velkou investicí bylo technologické centrum.

Také díky těmto investicím firma Krone za poslední tři roky vyrostla o 60 procent, tzn. roční nárůst činí zhruba 20 procent. Potenciál k dalšímu vývoji vidí především ve vývoji sklízecích řezaček BiG X. Vynikající zázemí pro jejich výrobu představuje nová montážní linka, která odpovídá nejmodernějším standardům současnosti. Její kapacita je až 600 strojů ročně, ale současná produkce je zhruba na úrovni 300 strojů za rok.

Předností této linky ve srovnání s dosavadním způsobem výroby je její flexibilita, díky níž je možné mnohem lépe reagovat na odlišné požadavky jednotlivých zákazníků na typ, provedení a vybavení sklízecí řezačky.

Novinky ve sklizňové technice značky Krone byly předvedeny při sklizni dočasného travního porostu. V podstatě se dotýkají celého sortimentu strojů a jsou zajímavé i pro naše podmínky. Představeny byly nové žací stroje, obraceče, shrnovače, lisy i návěsy. Nové svozové návěsy Krone TX se představily v činnosti při odvozu řezanky od sklízecí řezačky nové generace BiG X 480 s pohonem všech kol a novým odpružením zadní nápravy. Závěrem obstaraly dosekání zbývajícího porostu dvě žací trojkombinace Krone EasyCut, jejichž činnost přibližuje videoukázka.*

Bližší informace o akci a představených novinkách strojů přinese Mechanizace zemědělství č. 7/2014.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down